Wpływ na zdrowie człowieka

Oferowane przez nas systemy zabezpieczeń nie mają jakiegokolwiek negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, w tym w szczególności są one całkowicie bezpieczne dla osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.

 

  

 

Aby prawidłowo działać, rozruszniki nieustannie monitorują pracę serca analizując jego aktywność elektryczną wynoszącą ok. 0,01 V. Tylko w bezpośrednim sąsiedztwie silnego pola elektrycznego lub magnetycznego może zostać wytworzony indukowany impuls elektryczny, który rozrusznik mylnie oceni jako sygnał z serca. Wtedy taki sygnał (stanowiący zakłócenie) mógłby zostać zinterpretowany jako aktywność własna serca, w wyniku czego rozrusznik przestałby dostarczać impulsy stymulujące. Ponieważ jednak w otoczeniu człowieka pojawia się coraz więcej urządzeń elektrycznych, rozruszniki serca są wyposażone w system chroniący pracę urządzenia przed tego typu zakłóceniami. Jest to tak zwany „Noise Reversion Mode” i polega on na tym, że w przypadku wykrycia nadmiernej „aktywności elektrycznej” (pochodzącej z zewnętrz, jednak interpretowanej jak aktywność własna serca) rozrusznik przełącza się w asynchroniczny tryb stymulowania serca - podejmuje stałą stymulację ignorując sygnały bezpośrednie.

 

Dzięki trybowi „Noise Reversion” urządzenia domowe takie jak sprzęt RTV i AGD, włącznie z kuchenkami mikrofalowymi, golarkami elektrycznymi, suszarkami do włosów, wiertarkami, a nawet grzewczymi płytami indukcyjnymi i spawarkami do 400A, są bezpieczne dla osób
z wszczepionym rozrusznikiem serca.

 

Dopiero bardzo silne pole, którego nie są w stanie wytworzyć otaczające nas na co dzień przedmioty (tylko urządzenia o wielkiej mocy, np. siłownie energetyczne, stacje transformatorowe czy maszyny przemysłowe), może indukować znacznie większe prądy, które będą podgrzewać wszczepione urządzenie i końcówkę elektrody umieszczoną w sercu. W takim przypadku może dojść do poparzenia tkanki wokół metalowych części rozrusznika. Potencjalnie istnieje też wtedy ryzyko uszkodzenia elektroniki urządzenia lub zawieszenie jego programu.

 

Żaden z naszych systemów zabezpieczeń nie jest wyposażony w silnik elektryczny, a ich pracy może towarzyszyć jedynie śladowe pole elektromagnetyczne. Dlatego, wszystkie oferowane przez nas zabezpieczenia są całkowicie obojętne dla osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.